Branding

Sítotisk

Sítotisk

Podklady pro sítotisk musí být ve vektorových křivkách, stranově správně a s určením barev potisku hlavně v Pantone nebo HKS a RAL barvách. Při rastrovém potisku berte na vědomí, že potisk se provádí ve čtyřicítkovém rastru (= 40 řad na cm, rozsah rastru se pohybuje mezi 20–80 %.

Tampotisk

Tampotisk

Podklady pro tampontisk jsou nutné ve vektorových křivkách a stranově správně a také s určením barev potisku hlavně v Pantone nebo HKS a RAL barvách. Při rastrovém potisku se tiskne ve 48 rastru v rozsahu 20–80 %.

U obou typů potisku:

  • minimální tloušťka čáry pro positiv je 0,15 mm a negativ 0,3 mm – při potisku na barevné tělo v Pantone, HKS nebo RAL barvách je nutný podtisk bílou barvou (další tisková barva),
  • potisk kovových per – i přes optimální nastavení tisku je jen z části odolný proti oděru.
Leptání

Leptání

Podklady pro tisk musí být ve vektorech a dobře čitelné. Podle druhu leptaného materiálu zůstává vyleptaný povrch tmavošedý. Pro 2 000 leptání je zapotřebí 1 film (tzn. pro 10 000 leptání je nutno 5 filmů). Pozor – minimální tloušťka čar písma a loga je 1,2 mm.

Laserové gravírování

Laserové gravírování

Pro laserové gravírování potřebujeme kvalitní podklady ve vektorech.

Digitální foliování

Digitální foliování

U vybraných typů per s označením FOIL. Digitální tisk se provádí za tepla na ražební folii. Data jsou nutná ve CMYK s vysokým rozlišením 300–600 dpi. Tisk je možný jen ve CMYK. U této technologie jsou možné drobné barevné odchylky a odlišnosti od návrhu.

Digitální tisk

Digitální tisk

Při tomto typu potisku je logo vytištěno přímo na vybrané typy per, hlavně na klip, ale i tělo. Digitání tisk je vhodný je vhodný zejména u vícebarevných log a u log s barevnými přechody. Barvy jsou v tomto případě převedeny na CMYK, proto se mohou mírně lišit od Pantone barev.

Podklady pro tisk

Podklady pro tisk

Podklady prosím dodávejte v digitální podobě:

  • vektorová grafika – Illustrator , Corel Draw , vložené texty musí být převedeny na křivky,
  • rastrová grafika – Photoshop (min. 300 dpi), velikost loga musí být 1:1 nebo větší.